سفیران سلسله الذهب نیشابور
کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی. بشروطها و انا من شروطها.
بازتاب واکنش سردار سلیمانی به تهدیدات ترامپ در رسانه های فارسی زبان معاند

واکنش سردار قاسم سلیمانی، به تهدیدات اخیر رئیس جمهور آمریکا در توئیتر، در رسانه های فارسی زبان معاند با بازتاب گسترده ای مواجه شد.

 سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت عملیات رمضان در اجتماع مردم همدان در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا گفت: شما تا به امروز چه غلطی کردید که برای ما خط و نشان می‌کشید؟ من حریف تو هستم، نیروی قدس حریف شماست. 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه "رئیس جمهور آمریکا در جواب رئیس جمهور ما مطالب سخیفی در توئیت خود بیان کرد"، گفت:  شأن رئیس جمهور ما نیست که جواب تو را بدهد. من به‌عنوان یک سرباز جواب تو را می‌دهم.

 

سرلشکر سلیمانی اضافه کرد: تو ما را تهدید می‌کنی به این که اقدامی انجام می‌دهی که در دنیا سابقه ندارد. این ادبیات کاباره است. یک کاباره‌چی با دنیا این‌گونه حرف می‌زند.

 

وی اضافه کرد: شما چه‌کاری می‌توانستید بکنید که در طول این 20 سال نکردید؟ شما با ده‌ها دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هلیکوپترهای پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایت‌هایی را انجام دادید. شما بعد از 2001 تا 2018 با 110هزار سرباز چه غلطی کردید؟ امروز دارید به طالبان برای گفتگو التماس می‌کنید.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می‌کردید و امروز آمدید ما را تهدید می‌کنید؟ شما در جنگ 33روزه چه غلطی کردید؟ غیر از این است که شروط حزب‌الله برای پایان جنگ را پذیرفتید؟

 

سرلشکر سلیمانی با ابراز اینکه "ترامپ قمارباز! من خودم به‌تنهایی در مقابلت می‌ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم"، گفت: جنگ را شما شروع می‌کنید اما ما به پایان می‌رسانیم، بروید از پیشینیان خود بپرسید. پس ما را تهدید به کشتن نکنید. ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.

 

وی ادامه داد: در گذشته آمریکا ابهتی داشت، اما امروز زباله‌های ایران یعنی منافقین را دور خود جمع کرده‌اید تا چه‌چیزی را ثابت کنید؟ قدرت و توان ما را می‌دانید. چگونه است پس نمی‌توانید در مقابل ما و اعتقادات ما بایستید؟

 

وی گفت: آقای ترامپ، بپرسید از فرمانده وقت خودتان که چه‌کسی را به ایران فرستاد پیش من به‌عنوان سرباز، نه رئیس جمهور این کشور، که "آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان استفاده کنید سربازان ما این چند ماه مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم؟!".

 

وی گفت: در جنگ 33روزه پشت رژیم صهیونیستی که کشوری قلابی است و مثل یک وزنه آویزان شماست و شما را در منطقه غرق کرده است، ایستادید و در غزه جنایات مختلفی انجام دادید، اما چه غلطی توانستید بکنید؟ غیر از این است که همه شروط حزب‌الله در جنگ 33روزه و همه شروط حماس، جهاد و گروه‌های دیگر فلسیطینی را پذیرفتید؟

 

سردار سلیمانی همچنین گفت: شما یک جنگ با پشتوانه 2هزار میلیارد دلاری را در یمن به نتیجه نرساندید؟ یک سازمان در یمن در مقابل شماست ولی در مقابل پیشرفته‌ترین امکانات جنگی شما پیروز شده است، در این چهار سال چه‌چیزی را به دست آوردید؟ دریای سرخ را که یک دریای امن بود ناامن کردید، ریاض و عربستان که صد سال بود یک خمپاره در آن شلیک نشده بود امروز زیر آتش قرار دادید؟ امروز برای ما خط‌ونشان می‌کشید؟

 

بی بی سی فارسی، رسانه دولتی انگلیس ضمن انتشار بخشی از سخنان سردار سلیمانی، تحت عنوان "قاسم سلیمانی به ترامپ: سپاه قدس حریف شما است" نوشت: «سرلشگر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، به تندی به تهدیدهای دونالد ترامپ علیه ایران پاسخ داده و او را "قمارباز" و "کاباره‌چی" خوانده است.»

 

رادیو فردا، ارگان رسمی سازمان سیا هم تحت عنوان " تهدید فرمانده نیروی قدس علیه حضور آمریکایی‌ها در دریای سرخ " نوشت: «قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، با این تهدید که دریای سرخ دیگر برای حضور آمریکایی‌ها امن نیست، خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: "من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم."»

 

یورونیوز نیز با انتخاب تیتر " قاسم سلیمانی: ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم " بخشی از سخنان فرمانده سپاه قدس را منتشر کرد.

 

دویچه وله، رسانه آلمانی هم در این زمینه نوشت: «قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس خطاب به مقام‌های آمریکا گفت: "یادتان باشد طرف حساب شما من هستم و نیروی سپاه قدس، نه تمام نیروهای مسلح". او افزود، اگر جنگی اتفاق بیفتد، نتیجه آن "نابودی همه امکانات شما و پیروزی ما است".»

 

العربیه، رسانه رسمی آل سعود هم تحت عنوان " قاسم سلیمانی: دریای سرخ دیگر امن نیست " نوشت: «قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران، با تهدید ایالات متحده گفت که دریای سرخ دیگر برای حضور آمریکایی‌ها امن نیست.»

 

صدای آمریکا، رسانه رسمی وزارت خارجه آمریکا نیز با انتخاب تیتر " دو واکنش متفاوت از تهران به اظهارات ترامپ؛ سکوت روحانی، تهدید قاسم سلیمانی " نوشت: «چهار روز بعد از توئیت رئیس جمهوری ایالات متحده در خطاب مستقیم به حسن روحانی، در حالیکه رئیس جمهوری ایران از پاسخگویی خودداری کرده، یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران به اظهارات پرزیدنت ترامپ، با تهدید واکنش نشان داد.»

 

 

 

 

 

 

 





نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : بازتاب واکنش سردار سلیمانی به تهدیدات ترامپ در رسانه های فارسی زبان معاند،
لینک های مرتبط :


معاون وزیر دفاع: دست تجاوزگر را خرد می‌کنیم

معاون وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران به فضل خدا این توانمندی و اقتدار دفاعی را دارد که دست تجاوزگر دشمن در هر نقطه از منطقه را خرد کند.

 سردار رضا طلایی نیک در تویسرکان با بیان این مطلب ، اظهارکرد: دشمن و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد و گسترش جو روانی، نا امنی و اختلال در حوزه اقتصاد کشور و ناامن کردن مرزها و کشاندن جنگ به داخل مرزهای ایران است، اما همانند سال های اخیر بازهم در سیاست های خود در منطقه شکست می خورد. امروز جمهوری اسلامی ایران مرکز ثقل جبهه مقاومت در منطقه است و دشمن که در پنج سال اخیر در عراق، سوریه و کل منطقه از جمهوری اسلامی ایران شکست خورده عصبانی و خشمگین است.


وی با بیان اینکه نیروهای انقلابی و همه ملت ایران از موضع انقلابی رئیس جمهوری در پاسخ مقتدرانه به گزافه گویی های رئیس جمهور آمریکا پشتیبانی می کنند، تصریح کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، ملت، دولت و قوای سه گانه یکپارچه هستند و همگی کمک به دولت برای حل مشکلات را وظیفه خود می دانیم.دولت یک حرکت جهادی و سازنده را برای حل معضلات به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت شروع کرده هر چند انتظار می رفت که این حرکت سریعتر آغاز شود.

اهم اظهارات معاون وزیر دفاع به شرح زیر است:

* امروز موشک ها و تجهیزات دفاعی ما به ما این امکان را می دهند که اگر در هر نقطه مورد تهدید نظامی قرار بگیریم با اقتدار واکنش سریع و پشیمان کننده به دشمن نشان دهیم.دولتمردان آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند که رجز خوانی ها و تبلیغات رسانه ای هیچ ارزشی ندارد در شرایطی که پنج سال است که همه نیروها و تجهیزات خود را با جنگ نیابتی علیه جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در منطقه بسیج کرده اما شکست خورده اند.

*دولتمردان استکبار جهانی به دنبال احیای جنازه منفور نفاق در ایران، دامن زدن به مشکلات اقتصادی، ایجاد بحران های معیشتی، راه اندازی آشوب ها و ناامن کردن فضای ایران هستند اما می دانند که ما در زمان جنگ تحمیلی شرایطی به مراتب سخت تر را تجربه کرده و آنها را شکست داده ایم. مردم باید بین مطالبات به حق اقتصادی و معیشتی مردم و موج سواری و سوء استفاده های برخی عناصر متصل به دشمنان تفکیک قائل شوند و دولت و قوای سه گانه باید از تمامی توان ها و ظرفیت های خود برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم استفاده کنند.

*به گزارش ایسنا، آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی متحدان آنها از این مساله می ترسند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور مقاومت در منطقه و جهان که از پیشرفت شگرف علمی و فناوری برخوردار شده، مشکلات اقتصادی را هم به زودی پشت سر بگذارد و الگو بودن خود برای ملت های منطقه و جهان را تثبیت کند.

*اکنون نباید با دامن زدن به اختلافات و تفرقه افکنی و اهمال و کوتاهی در انجام وظایف خود سنگر به دشمن بدهیم، اکنون زمان آن است که دولت مقاومت، قوای مقاومت، فرهنگ مقاومت و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم تا پیچ تاریخی را با پیروزی پشت سر بگذاریم. دولت باید در کارآمدتر کردن برنامه های اقتصادی خود بیشتر تلاش کند، هر سه قوه اساسی کشور باید با اقتدار و قاطعیت با مصادیق فساد و تبعیض بی رحمانه برخورد کنند و هر کس در هر پست و مقامی باید نسبت به حل مشکلات کشور دغدغه مند باشد.
 





نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : معاون وزیر دفاع: دست تجاوزگر را خرد می‌کنیم،
لینک های مرتبط :


چرا حمله به ایران ناممکن است؟

سایت آمریکایی "نشنال‌ اینترست" در تحلیلی به بررسی دلایل جغرافیایی ناممکن‌بودن حمله آمریکا به ایران پرداخته است.

«یک بار دیگر جغرافیا به‌نفع ایران کار می‌کند، زیرا تمامی شهرهای اصلی ایران در شمال این کشور واقع شده‌اند و دسترسی به آنها در بهترین شرایط چالشی پرمشقت خواهد بود».

اینها جملات آغازین مقاله‌ای در سایت خبری ــ تحلیلی «نشنال‌اینترست» است که در آن به بررسی دلایل ناتوانی آمریکایی‌ها برای حمله به ایران، علی‌رغم لفاظی‌های مقام‌های این کشور پرداخته است.

نشنال‌اینترست نوشته است: «برای مبتدی‌ها نفوذ به این زمین با نیروی تهاجمی زیاد چالش‌انگیز خواهد بود. مهم‌تر از آن، ایران کشوری عظیم است. همان‌طور که اندیشکده استراتفور خاطرنشان می‌کند "ایران هفدهمین کشور بزرگ دنیا است و 1684000 کیلومترمربع مساحت دارد، این به‌معنای آن است که ایران از مجموع سرزمین‌های فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک، اسپانیا و پرتغال بزرگ‌تر است».

تهدیدها علیه ایران مختص دوران ترامپ نیست؛ «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از زمان روی کار آمدن در سال 2009 بارها گفت آماده است با حمله هوایی به ایران از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری کند.

اما در تحلیل نشنال‌اینترست خاطرنشان شده که حملات هوایی هماهنگ علیه تأسیسات هسته‌ای ایران تنها توانایی این کشور برای بازسازی «زرادخانه هسته‌ای» خود را تا چند سال به‌تأخیر می‌اندازد، ضمن آنکه چنین حمله‌ای به‌دلیل آنکه فروپاشی نظام تحریم‌ها و سرازیر شدن منابع ثروت به‌سمت ایران را به‌همراه خواهد داشت، تهران حرکت خود را به‌سمت بازسازی برنامه هسته‌ای تسریع خواهد کرد.

مطابق این تحلیل، تنها اقدام نظامی که واقعاً بتواند برنامه هسته‌ای ایران را مختل کند این است که ایالات متحده به ایران حمله و آن را اشغال کند، اما «علی‌رغم حمایت گسترده در آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، این گزینه تقریباً هیچ‌گاه توسط هیچ ناظر جدی پیشنهاد نمی‌شود».

به‌نوشته نشنال‌اینترست، این موضوع تا اندازه‌ای ناشی از خستگی آمریکا از جنگ‌های عراق و افغانستان است، اما در یک سطح عمیق‌تر، «ارتش آمریکا قادر به شکست سریع و کم‌هزینه ایران، همانند کاری که در عراق و افغانستان کرد، نخواهد بود. در واقع تهران قادر خواهد بود حتی قبل از آغاز عملیات دشوار اشغال‌گری، هزینه‌های هنگفتی به ارتش آمریکا تحمیل کند».

در ادامه این گزارش آمده است: «توانایی ایران برای دفاع از خودش در برابر حمله آمریکا از جغرافیای نیرومندش آغاز می‌شود. همان‌طور که استراتفور ــ یک شرکت خصوصی اطلاعاتی ــ توضیح داده "ایران مانند یک دژ محکم است و فتح آن به‌دلیل آن‌که گرداگردش را از سه جهت کوه و از جهت چهارم اقیانوس فراگرفته و در مرکزش زمین بایر قرار دارد، دشوار است"».

نشنال‌اینترست نوشته، با آنکه «قدرت متوقف‌کننده آب» باعث شده حمله زمینی برای طرف‌های مهاجم ارجح باشد، سن تسلیحات نقطه‌زن باعث شده حمله‌های آبی ــ خاکی به‌شدت چالش‌انگیز باشند.

این نشریه در ادامه خاطرنشان کرده، «به این سبب، ایالات متحده ترجیح می‌دهد همانند کاری که در حمله 2003 به عراق انجام داد به ایران هم از طریق یکی از مرزهای زمینی‌اش حمله کند. متأسفانه، گزینه‌های محدودی در این زمینه وجود دارند. در نگاه اول، با توجه به آنکه ارتش آمریکا در افغانستان نیروی نظامی مستقر دارد، آغاز حمله از غرب این کشور ممکن‌ترین مسیر به‌نظر می‌رسد، افسوس که این مورد، اصلاً جزو گزینه‌ها نیست.

بحث را از اینجا آغاز کنیم که از نقطه نظر راهبردی تشکیل نیروی تهاجمی عظیم در غرب افغانستان کابوس خواهد بود، به‌خصوص الآن که رابطه آمریکا با روسیه تا این حد پرتنش شده است. موضوع مهم‌تر اما جغرافیای این منطقه مرزی است؛ اولاً چند رشته‌‌کوه‌ نسبتاً کوچک در طول منطقه مرزی قرار دارند؛ هراسناک‌تر آنکه عبور از مرز افغانستان به اکثر شهرهای ایران مستلزم گذر از دو منطقه بزرگ بیابانی یعنی دشت لوت و دشت کویر خواهد بود.

به گزارش تسنیم به نقل از نشنال اینترست، دشت کویر، به‌ویژه هراس‌‌آور است، چون کویرهای آن مشابه شن روان هستند، چنان‌که استراتفور خاطرنشان می‌کند: "دشت کویر شامل یک لایه نمک است که روی تل انبوهی از گل را پوشانده و با عبور از لایه نمک، غرق شدن در گل‌ولای طول چندانی نمی‌کشد. اینجا یکی از دهشتناک‌ترین مناطق روی زمین است."، این موضوع به‌شدت توانایی آمریکا برای استفاده از هر گونه پیاده‌نظام ماشینی و احتمالاً موتوری برای حمله را محدود می‌کند.

مرزهای غربی ایران هم خیلی بیش از این مهمان‌نواز نیستند. در حالی که شمال غربی ایران هم‌مرز ترکیه ــ متحد آمریکا و عضو ناتو ــ است، آنکارا به ایالات متحده اجازه استفاده از خاکش برای حمله به عراق را نداد. صرف‌نظر از این، رشته‌کوه‌های زاگرس که مرز میان ایران و ترکیه و بخش‌های زیادی از عراق را مشخص می‌کنند باعث خواهند شد حمله عظیم از این مسیر به‌ویژه دشوار شود.

تنها استثنا در مرزهای غربی ایران، جنوبی‌ترین بخش آن است که رودخانه‌های دجله و فرات به هم تلاقی می‌کنند تا آبراه شط‌العرب را ایجاد کنند. اینجا، مسیری بود که صدام حسین در دهه 1980 از آن برای حمله به ایران استفاده کرد. متأسفانه، همان‌طور که صدام کشف کرد، این منطقه لجن‌زار است و دفاع از آن ساده است. علاوه بر این، مدت نه‌چندان زیادی بعد از ورود به مرز ایران، نیروهای مهاجم وارد کوه‌های زاگرس خواهند شد. با وجود این، این ناحیه از دیرباز یکی از نقاط آسیب‌پذیر ایران است و این یکی از دلایل تلاش ایران برای نفوذ بر شیعیان عراق و دولت عراق است. موضوع اسف‌بار برای تمامی رؤسای جمهور آمریکایی که قصد حمله به ایران دارند این است که تهران در این موضوع موفق شده و توانسته احتمال استفاده آمریکا از این منطقه به‌عنوان پایگاهی برای حمله به ایران را از بین ببرد».

پس، ایالات متحده مجبور خواهد بود از خط ساحلی جنوبی ایران که تقریباً 800 مایل در کناره دو پهنه آبی خلیج فارس و خلیج عمان امتداد یافته است. ایران، بخش زیادی از یک ربع قرن را صرف آماده شدن برای چنین رویدادی کرده است. این کشور به‌طور خاص، با استفاده از انبوه موشک‌های نقطه‌زن و غیرهوشمند، قایق‌های انبوه، پهپادها، زیردریایی‌ها و مین‌های دریایی تمرکزش را صرف اکتساب توانمندی‌هایی برای اجرای راهبردهای سلب دسترسی و منع منطقه‌ای آمریکا به این منطقه کرده است».




نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : چرا حمله به ایران ناممکن است؟،
لینک های مرتبط :


فرمانده هوانیروز؛

قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را داریم

فرمانده هوانیروز با بیان اینکه ما قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را در اختیار داریم، گفت: تمام بالگردهای هوانیروز به دست جوانان غیور این کشور آماده می‌شود.

بالگرد قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را داریم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0%

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، امیر خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش، پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز(5 مرداد) در سخنانی به مناسبت سالروز عملیات مرصاد گفت: هوانیروز به عنوان یک نیروی واکنش سریع نیروی زمینی ارتش، از بدو انقلاب در رکاب ولایت بوده است. در غائله‌هایی چون کردستان و خوزستان نوک پیکان دفاع از انقلاب بوده و در هشت سال دفاع مقدس بالغ بر 500 هزار ساعت پرواز عملیاتی انجام داد که در دنیا بی‌سابقه است و شهدا و جانبازان زیادی تقدیم نظام کرد.


وی با اشاره به عملیات مرصاد به عنوان آخرین عملیات دفاع مقدس اظهار داشت: هوانیروز توانست در پشتیبانی از سایر نیروها و با همراهی مردم غیور کرمانشاه، پوزه منافقین را به خاک بمالد.
قربانی با بیان اینکه منافقین خود را مدافع خلق می‌دانستند، تصریح کرد: با این حال، در بیمارستان اسلام‌آباد، مردم بی‌گناه را به آتش کشیدند و حتی کسانی که با نظام مخالف بودند از حرکت آن‌ها اعلام انزجار کردند.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به عدم پایبندی رژیم بعث به قطع‌نامه 598 اظهار داشت: رژیم بعث، منافقین را که دستمال دست آن‌ها شده بود، در عملیات مرصاد به کار گرفت و شاهد این بودیم که با وحدت مردم و نیروهای مسلح که سپاه، ارتش و بسیج همه متحد شدند، منافقین شکست خوردند.
وی ادامه داد: مردم کرمانشاه با چنگ و دندان و با چوب‌دستی منافقین را تار و مار کردند. آن‌ها خیال کردند مردم بعد از هشت سال جنگ، از ولایت دست کشیده‌اند، در حالی که منافقین فکر هوانیروز و مردم غیور کرمانشاه را نکرده بودند.

قربانی یاد شهید صیاد شیرازی به عنوان فرمانده عملیات مرصاد را گرامی داشت و در ادامه گفت: هوانیروز با 425 ساعت پرواز و 3380 نفر عملیات هلی‌برن، توانست گورستانی برای منافقین درست کند به طوری که بعد از سال 67 تا کنون نتوانستند هیچ نفسی بکشند تا اینکه جدیدا در دامن ترامپ دیوانه افتاده‌اند و می‌‌خواهد خیانت دیگری بکنند، ولی باز هم نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و گورستانی دیگر برای آن‌ها رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه امروز هوانیروز در جایگاه ویژه قرار دارد، تصریح کرد: مطیع امرو ولایت و ولایی بودن، اساس کار ماست.

فرمانده هوانیروز ارتش با یادآوری دیدار امرای ارتش با رهبر انقلاب در جریان زلزله کرمانشاه گفت: رهبر معظّم انقلاب دوبار فرمودند هوانیروز خیلی مهم است. امیر ولایتمدار ارتش امیر موسوی هم گفتند که هوانیروز می‌تواند برای نظام آبرو کسب کند.

قربانی ادامه داد: ما امروز داریم این کار را انجام می‌دهیم و در زلزله کرمانشاه، به عنوان اورژانس هوایی در کمترین زمان پیاده شدیم و در کنار مردم بودیم و هر پنج دقیقه یک بالگرد را بلند کردیم.

وی با بیان اینکه هوانیروز در رکاب ولایت آماده هر جانفشانی است، تصریح کرد: هوانیروز ما، قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه است. تمام بالگردهای هوانیروز به دست جوانان غیور این کشور آماده می‌شود و این همان کاری است که راهبرد ما است؛ یعنی «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم». این راهبرد سیاسی ماست و آماده برای هر عملیاتی هستیم.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه دشمنان برای ما نقشه می‌کشند و ما شب، برای آنها بازی جنگ انجام می‌دهیم، افزود: دشمن تهدید می‌کند و ما برای آن‌ها بازی جنگ انجام می‌دهیم و نمی‌دانند ما داریم چکار می‌کنیم.

به گزارش فارس، سرتیب قربانی تصریح کرد: امروز هوانیروز، بازوی قدرتمند نظام است و هر دشمنی با چشم چپ به کشور عزیز ایران نگاه کند، ما آماده‌ایم در رکاب ولایت از جان خود مایه بگذاریم.

وی ادامه داد: امروز در بخش اورژانس، 17 استان کشور را پتشبانی می‌کنیم و در حوادث، اولین یگانی که وارد می‌شود، هوانیروز ارتش است.

فرمانده هوانیروز ارتش در پایان این شعر را به رهبر انقلاب تقدیم کرد:

همان جان شیرین همه بذل تو

جوانان ایران ابوالفضل تو

به ایران چو دست تطاول برند

تل‌آویو و حیفا که خاکسترند





نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را داریم،
لینک های مرتبط :


آیت‌الله علم‌الهدی؛

دشمنان ما چون خدا ندارند، در هر قدمی شکست می‌خورند

چهل سال است دنیای استکبار به دنبال براندازی است و در هر عرصه‌ای وارد می‌شوند، با شکست فاحش روبه‌رو می‌شود و این در حالی است که آنها از نظر تجهیزات با ما قابل مقایسه نیستند.

 امام جمعه مشهد تاکید کرد: چهل سال است دنیای استکبار به دنبال براندازی است و در هر عرصه‌ای وارد می‌شوند، با شکست فاحش روبه‌رو می‌شود و این در حالی است که آنها از نظر تجهیزات با ما قابل مقایسه نیستند. چون ما خدا داریم و دشمنان ما خدا ندارند، آنها در هر قدمی شکست می‌خورند و در برابر در هر حرکتی بینی‌شان به خاک مالیده می‌شود.

حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد با اشاره به سالروز برگزاری نماز جمعه در سال ۵۸ گفت: نمازجمعه مشهد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم برگزار می‌شد. نمازجمعه نقش موثری در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته است. این برنامه توسط امام بزرگوار قهرمان‌پرور ما به عنوان یک فریضه پایه‌گذاری شد.

نمازجمعه مردم را به نظام متصل کرد
وی با بیان اینکه نمازجمعه مردم را به نظام متصل کرد و نظام را با صبغه دینی در ذهن مردم جا داد و این شد جزو دین مردم، اظهار داشت: وقتی نظام مردم جزو دین مردم شد، مردم تا پای این نظام تا الان ایستادند و پای این انقلاب با وجود همه توطئه ایستاده‌اند.
این عضو مجلس خبرنگان رهبری ادامه داد: مردم با حضور نماز جمعه بالاترین فضیلت و عبادات را در کنار تکالیف خودشان انجام می‌دهند.

بیان مسائل مردم، دولت‌ستیزی و جناح‌‌‌گرایی نیست
علم‌الهدی با بیان اینکه خطیبی که در نمازجمعه خطبه می‌خواند وظیفه دارد مسائل روز را بیان کند و درد دل مردم را مطرح کند، تصریح کرد: بیان مسائل مردم، دولت‌ستیزی و جناح‌‌‌گرایی نیست. مشکلی که در ایران وجود دارد، چون افراد وظایف شرعی خود را انجام می‌دهد، چون به مذاق عده‌ای خوش نمی‌آید، شروع به تخریب کردن می‌شود.

وی افزود: شش فقیه شورای نگهبان توسط رهبری انتخاب می‌شود ولی اگر این افراد تصمیمی بگیرند، به آنها اهانت می‌‌‌شود و متهم به جناح‌گرایی می‌شوند. این مسئله در مورد خطبای نمازجمعه هم صدق می‌کند. اگر فردی پای درد دل مردم قرار بگیرد و مشکلات آن را بگوید، متهم می‌شود. اگر در این مسئله جناح‌گیری صورت بگیرد، این عبادت تبدیل به فسوق می‌شود و آن نماز باطل می‌شود.

مشکل عمده امروز مردم اقتصادی است
خطیب نماز جمعه این هفته مشهد با بیان اینکه اگر نمازجمعه و خطبه‌ها با حب و بغض جناح‌گرایی و مطامع نفسانی باشد با نماز جور درنمی‌آید، خاطرنشان کرد: این تحلیل‌ها نابکارانه و مغرضانه است. اگر حرف خطیبی با گروهی جور نمی‌آید به او اهانت می‌کنند یا آنکه حرف‌هایشان را تقطیع می‌کنند و سپس تهمت کرده و تخریب می‌کنند.
علم‌الهدی با بیان اینکه خطیب باید مشکل مردم را بگوید، ابراز داشت: مشکل عمده امروز مردم اقتصادی است. این نه توهین و نه اهانت به دولت است و این دولت‌ستیزی نیست. مردم از نظر اقتصادی در فشار هستند. پول افراد به عنوان حقوق یا درآمد ناشی از کاسبی، نماینده سبد کالا است و فرد براساس آن می‌خواهد زندگی خود را تنظیم کند. اگر محور این سبد طلا و ارز باشد مسلمان چطور زندگی‌اش را تنظیم کند.

اگر زمانی ارز و طلا محور سبد کالا شد، این مسئله موجب اسقاط آن جامعه می‌شود
وی اضافه کرد: اگر زمانی ارز و طلا محور سبد کالا شد، این مسئله موجب اسقاط آن جامعه می‌شود. مسئولان باید مردم را از این مشکل نجات بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه به پاس دینداری ش‌ما دنیای کفر با شما دشمن است، بیان کرد: چهل است دنیای استکبار به دنبال براندازی است و در هر عرصه‌ای وارد می‌شوند، با شکست فاحش روبه‌رو می‌شود و این در حالی است که آنها از نظر تجهیزات با ما قابل مقایسه نیستند. چون ما خدا داریم و دشمنان ما خدا ندارند، آنها در هر قدمی شکست می‌خورند و در برابر در هر حرکتی بینی‌شان به خاک مالیده می‌شود.

عربستان به امریکا اعلام کرد اگر بنا شد تنگه هرمز توسط ایران بسته شود، قطحی نفت دنیا را فرامی‌گیرد
علم‌الهدی با اشاره به سخن رئیس‌جمهور درخصوص تنگه هرمز یادآور شد: رئیس‌جمهور گفتند اگر قرار شد نفت ما صادر نشود، یک قطره نفت هم به آنسو نخواهد رفت و رهبری هم فرمودند که این فرمایش رئیس‌جمهور سیاست نظام است. امریکا در برابر این کلام خواست ما را تهدید کند. رئیس‌جمهورشان گفت از ده‌جای دیگر نفت ارسال می‌‌‌شود. در برابر تنگه هرمز تنگه باب المندب است. یک گزینه‌شان این بود که نفت‌شان را از باب المندب عبور دهند. با قهرمانی مردم فداکار در یمن و زدن یک ناوچه نفتی، عربستان اعلام کرد کشتی نفت خود را از باب‌‌المندب و دریای سرخ عبور نمی‌دهد.


به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه عربستان سعودی مزدور امریکا به این کشور اعلام کرد اگر بنا شد تنگه هرمز توسط ایران بسته شود، قطحی نفت دنیا را فرامی‌گیرد و دنیا دچار قطحی نفت می‌شود، عنوان کرد: این پیروزی اخیر ماست. با دشمنان برخورد شد. این نتیجه اجر شما مردمی است که در مقابل دشمن خدا ایستاده‌اید و خدا شما را این گونه یاری می‌کنید. چهل است در مقابل دشمن ایستاده‌ایم و دشمن هر قدمی برمی‌دارد با خزلان و شکست و افتضاح عظیم روبه‌رو می‌شود.



نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : دشمنان ما چون خدا ندارند، در هر قدمی شکست می‌خورند،
لینک های مرتبط :




مطالب اخیر
موضوعات
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سفیران سلسله الذهب نیشابور

شکوه سرخ

هیئت رزمندگان اسلام نیشابور

موسسه قرآنی سلسله الذهب خراسان رضوی

شهدای گمنام نیشابور

مجمع حامیان ولایت نیشابور

 شاهدان سلسله الذهب نیشابور .شهدای مسجدجامع نیشابور

شهیداندرود

یاران عاشق . شهدای ینگجه سرولایت نیشابور

مدرسه عشق

شهدای اصناف وبازار یاران سلسله الذهب

سفیران نبی اکرم شهدای شهرک بهداری وفرهنگیان نیشابور

شهدای فدیشه نیشابور

شهدای بار

شهیدان خروین ( فرستادگان رضا )

ستارگان خاک باغشن

شهدای خرمبک

سردار شهید نورعلی شوشتری

سردار شهید عبدالحسین برونسی

سردار شهید محمد جواد مهدیان پور

سردار شهید علی دشتی

سردار شهید علی اکبر بشنیجی

سردار شهید محمد علی قدمیاری

سردار شهید کریم اندرابی

سردار شهید حسین دهنوی

سردار شهید محمد حصاری

سردار شهید عباس یوسفی

سردار شهید احمدرضا رحمتی

سردار شهید سید احمد عابدی

سردار شهید سید قاسم موسوی

سردار شهید ابراهیم رودیان

سردار شهید محسن قاضی

سردار شهید عباس خواجه بچه

سردار شهید محمد ابراهیم دامنجانی

سردار شهید سید محمود حسینی ادیب

سردار شهید محمد علی فخریان

سردار شهید همتی

سردار شهید عباسعلی دهنوی

سردار شهید علی اصغر اسدی

سردار شهید علی صادقی

سردار شهید غلامرضا باخدا

سردار شهید رمضانعلی پیرانی

سردار شهید ابوالفضل غفورزاده

سردار شهید حسن فیوجی مقدم

سردار شهید قربانعلی سرچاهی

سردارشهید سیداسماعیل حسینی ثانی

سردار شهید محمد صادق قدسی

سردار شهید احمد ترشیزی

سردار شهید مصطفی مشکیان

  امیر خلبان شهید عزیز الله جعفری

www.rovzane.com
سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات