سفیران سلسله الذهب نیشابور
کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی. بشروطها و انا من شروطها.
اسرائیل: تضعیف ایران مهمتر از نابود کردن داعش است

رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید برای این رژیم «تضعیف نفوذ ایران در منطقه‌ از شکست دادن داعش مهمتر است».

 ژنرال گادی آیزنکوت این سخنان را روز چهارشنبه ۱۴ تیر در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اسرائیل بیان کرد.

 

آیزنکوت گفته است: «بیرون راندن ایران از منطقه باید در مرحله نخست با دور کردن ایران و هم‌پیمانانش از اطراف اسرائیل عملی شود و این، یک چالش و شاید مهم‌ترین چالش برای اسرائیل است.»

 

به گفته وی، "گروه حزب‌الله، سوریه و ایران مهم‌ترین تهدیدها برای اسرائیل هستند."

 

به گزارش رادیو فردا، رییس ستاد ارتش اسرائیل افزوده است، جلوگیری از ارتقای دقت زرادخانه موشکی و راکتی حزب‌الله "در صدر اولویت‌ها" برای اسرائیل قرار دارد.

 

در همین حال، آیزنکوت مدعی شده که توانایی اطلاعاتی صهیونیست ها در رصد تحرکات حزب‌الله، با سپری شدن ۱۱ سال از آخرین جنگ اسرائیل و حزب‌الله، "بهتر از هر زمان دیگر" است.

نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : اسرائیل: تضعیف ایران مهمتر از نابود کردن داعش است،
لینک های مرتبط :


نشنال اینترست؛

شکست طرح ترامپ علیه ایران/ به عشقبازی با سعودی پایان دهید!

«اکنون به روشنی پیداست که تلاش ترامپ برای تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی با شکست مواجه شده است و شکاف و تفرقه میان متحدان آمریکا در حال گسترش است...»

 نشریه آمریکایی "نشنال اینترست" (National Interest)، در گزارشی تحت عنوان "بحران قطر هشداری برای بیدار شدن از خواب غفلت است" به روابط آمریکا و عربستان پرداخته و عنوان کرده است: "این بحران، احمقانه بودن داستان عاشقانه آمریکا با عربستان را فاش می کند."


در این گزارش می خوانیم:
«بحران قطر که با فاصله کمی از بازگشت پرزیدنت ترامپ از اولین سفر خارجی اش در دوران ریاست جمهوری، ناگهان گسترش یافت به روشنی احمقانه بودن سیاست حمایتی دولت آمریکا از عربستان سعودی را فاش کرد. عربستان سعودی و متحدان سنی اش به بهانه حمایت قطر از تروریست ها و گروه های شبه نظامی،  روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند.

 

اکنون به روشنی پیداست که تلاش ترامپ برای تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی با شکست مواجه شده است و شکاف و تفرقه میان متحدان آمریکا در حال گسترش است. یکی از موضوعاتی که نقش ویژه ای در بدتر شدن روابط عربستان و قطر داشته، مخالف دوحه با ورود در جنگ نیابتی عربستان علیه ایران در یمن بوده است.

 

نکته گیج کننده آن است که کاخ سفید هنوز هم به موضع سرسختانه خود در حمایت از عربستان سعودی ادامه می دهد با آنکه ضرورت اتخاذ رویکردی متعادل در شرایط کنونی روشن است؛ اقدام دولت ترامپ با هیچ منطق و سیاست واقعگرایانه ای سازگار نیست.

 

در حالی که تروریسم وهابی که تولید شده در ریاض حتی نیویورک را تهدید می کند؛ ترامپ ایران را دشمن درجه یک آمریکا معرفی می کند با وجود آنکه آمریکا و ایران در مبارزه با داعش منافع مشترکی دارند و هر دو هدف حملات تروریستی هستند؛ ایران که دموکراتیک ترین کشور در میان همسایگانش است باید به عنوان شریکی در مبارزه با داعش فرض شود.

 

از سوی دیگر باید توجه داشت که عربستان سعودی شرایط حقوق بشری مساعدی ندارد و بسیاری از گروه های شبه نظامی و تروریستی که مدعی است قطر از آن ها حمایت می کند، تحت حمایت ریاض قرار دارند. همچنین عربستان یکی از عوامل اصلی هرج و مرج در سوریه است.

 

شاید دولت ترامپ با اتخاذ چنین مواضعی در حال خودنمایی است؛ ترامپ رئیس جمهوری است که رای خود را از طریق تحریک خواسته مردم آمریکا برای قدرتمند عمل کردن کشورش به دست آورده است. او تمایل شدیدی به اتخاذ مواضع تند علیه کشورهایی که دشمن آمریکا تلقی می شوند دارد و از ابراز مواضع سیاست خارجی خود لذت می برد. ترامپ در مورد کوبا نیز چنین مواضعی اتخاذ کرده است. او می گوید اگر مردم ایران در راهپیمایی ها شعار "مرگ بر آمریکا" سر می دهند، پس ایران باید دشمن آمریکا باقی بماند.


ترامپ که دید عمیقی در رابطه با مسائل سیاسی ندارد، موضع شدید ضد ایرانی خود را از جمهوری خواهان دریافت کرده است. اما اکنون که روندها در حال تغییر هستند، ادامه سیاست های گذشته معنایی ندارد.

 

اگر انسان های عاقلی هدایت سیاست خارجی واشنگتن را بر عهده داشته باشند، خاورمیانه را به بازیگران منطقه ای خواهند سپرد، به حمایت از نسل کشی عربستان سعودی در یمن و جنگ نیابتی در سوریه پایان خواهند داد و تمرکز خود را بر بهتر ساختن زندگی مردم آمریکا که برای تغییراتی واقعی رای داده اند خواهند گذاشت؛ شهروندانی که از مداخلات خارجی بی فائده و بی معنای آمریکا خسته شده اند.»

نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : شکست طرح ترامپ علیه ایران/ به عشقبازی با سعودی پایان دهید!،
لینک های مرتبط :


فضاسازی رسانه های عربی؛

پلیس سعودی کشته شد/ ایران مقصر است!

«تلاش عربستان سعودی برای متوجه ساختن تمامی سرزنش ها [درباره تروریستم] به ایران و قطر، کاملا مخالف با واقعیت های خارجی در جهان است؛ اگر مسیر پول های سعودی و انتشار وهابیت از سوی آنها را دنبال کنیم به روشنی در خواهیم یافت که تروریسم تحت حمایت عربستان بیش از هر زمان دیگر بدخیم و زهراگین است.»

 پایگاه اماراتی "گالف نیوز" (Gulf News)، با انتشار گزارشی به کشته شدن یک نظامی سعودی در منطقه القطیف و دراز کردن انگشت اتهام به سوی ایران پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است: «یکی دیگر از ماموران پلیس عربستانی در منطقه القطیف کشته شد. در حالی که تعداد تلفات نیروهای پلیس عربستان به 5 نفر رسیده است، مقامات سعودی ایران را به حمایت زا تروریسم متهم می کنند.

 

مقامات سعودی می گویند حمله کنندگان به ماموران پلیس تحت حمایت ایران قرار دارند و این تلاش ها در راستای تضعیف امنیت و اتحاد و ایجاد جنجال در عربستان صورت می پذیرد.»

 

گفتنی است، ادعاهای گزاف مقامات سعودی در حالی است که حتی بسیاری از رسانه های آمریکایی نیز انگشت اتهام را به سوی عربستان سعودی دراز کرده و خواهان برخورد دولت ترامپ با آل سعود و پایان حمایت بی دلیل از این حکومت پادشاهی هستند.


پایگاه آمریکایی "زیرو هج" (Zero Hedge)، با انتشار گزارشی تحت عنوان "عربستان سعودی در مسیر جنگ داخلی" می نویسد:
«پس از ده ها سال نشان دادن خود به عنوان یک قدرت منطقه ای، اکنون به نظر می رسد که سیاست های مداخله جویانه عربستان در قبال کشورهای همسایه و حمایت های سعودی از ترور، شرایط بد را در این کشور تشدید کرده و ممکن است عربستان سعودی را به هرج و مرج بکشاند. خشم روز افزون به علت سیاست های ریاضتی، مشکلات اقتصادی به علت نوسان قیمت نفت و اختلافات خاندان سلطنتی بر سر جانشینی ملک سلمان بدان معنا است که ماجراجویی های عربستان سعودی در خارج از کشور، زمینه طوفانی تمام عیار و یک درگیری داخلی را در این کشور به وجود آورده است.

 
عربستان سعودی مهم ترین تامین کننده مالی گروه های تروریستی سنی در جهان است و این اقدام نیز مانند مداخلات خارجی این کشور به عنوان یک ابزار استفاده می شود؛ اما همیشه این ترس وجود داشته که اختیار گروه های تروریستی از دست خارج شود و مشکلاتی برای ولینعمت هایشان ایجاد نماید.»


پایگاه آمریکایی سالون (Salon)، نیز با انتشار گزارشی در این رابطه می نویسد: «تلاش عربستان سعودی برای متوجه ساختن تمامی سرزنش ها [درباره تروریستم] به ایران و قطر، کاملا مخالف با واقعیت های خارجی در جهان است؛ اگر مسیر پول های سعودی و انتشار وهابیت از سوی آنها را دنبال کنیم به روشنی در خواهیم یافت که تروریسم تحت حمایت عربستان بیش از هر زمان دیگر بدخیم و زهراگین است.

 

تروریسمی که در قرن 21 جهان را تهدید می کند، تروریسم سلفی است و حقیقت آن است که منبع اصلی حمایت مالی و ایدئولوژیکی تروریست های سلفی عربستان سعودی است. این دسیسه های الهام گرفته و آموزش دیده از سوی عربستان سعودی است که به صورت مداوم به غرب حمله می کند. اما ترامپ نه تنها با این اقدامات عربستان و حمایت سعودی از تروریسم مقابله نمی کند بلکه مسیر را برای آن ها هموار کرده و برای آن ها آروزی موفقیت نیز می کند؛ این نه تنها کاملا ابلهانه است بلکه خطرناک نیز هست.»

نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : پلیس سعودی کشته شد/ ایران مقصر است!،
لینک های مرتبط :


خبرگزاری روسی: اقتدار نظامی ایران سایه جنگ را دور کرده است

اسپوتنیک نوشت: ایرانی ها پس از جنگ با عراق به این نتیجه رسیدند و امروزه بخوبی می دانند تنها همین سلاح بازدارنده و اقتدار نیروهای مسلح آن است که ثبات و امنیت را برایشان به ارمغان می آورد و سایه جنگ را از کشوردور می کند.

 خبرگزاری اسپوتنیک در یادداشتی به مناسبت آزمایش موشکی قاره‌پیمای کره‌شمالی به بررسی سیاست‌های دفاعی ایران و کره پرداخت. در یادداشت این خبرگزاری آمده است: ایران هیچوقت برنامه موشکی و تولید تسلیحات دفاعی خود را متوقف نمی کند و نخواهند کرد چون همانگونه که کره‌ای ها می دانند اگر تسلیحات هسته ای و موشک های آنها نبود آمریکایی ها لحظه ای برای حمله به کره دریغ نمی کردند ایرانی ها هم بخوبی می دانند متوقف کردن برنامه دفاعی خود یعنی حمله ایالات متحده و همپیمانانش به ایران.

 

در ادامه گزارش کامل این یادداشت را می‌خوانیم:اگر همین جهان که فعلا در شورای امنیت سازمان ملل خلاصه شده به تعهدات خود عمل می کرد و ایالات متحده و همپیمانانش را از تعدی به موازین و مقررات بین المللی باز می داشت شاید امروزه نیاز به قیام و قعود نداشت.


بدیهی است طبق همه معادلات اگر بنا باشد جنگی بپا شود این ایالات متحده است که تسلیحاتی در اختیار دارد که می تواند کره شمالی را کاملا نابود کند، تسلیحاتی که طبق همه موازین بین المللی ممنوعه به حساب می آید و سلاح های کشتار جمعی است و برای نابودی بشریت ایجاد شده.


بدیهی است کره شمالی نه موشک خود را برای حمله به ایالات متحده تولید کرده و نه سلاح هسته ای خود را برای حمله به ایالات متحده ایجاد کرده چون در هر دو صورت به خوبی می داند که دست برتر سمت طرف مقابل است، پس چرا کره شمالی اقدام به تولید چنین تسلیحاتی می کند؟

 

توجه داشته باشید که شبه جزیره کره به دلیل موقعیت استراتژیک خود همیشه مورد طمع ایالات متحده بوده و به همین دلیل هم هست که کره چند سال جنگ با ایالات متحده که چند هزار کیلومتر آنطرف تر قرار دارد را تجربه کرد.


کره ای ها مجبور بودند در آن جنگ نا برابر با گوشت و خون خود در مقابل تسلیحات پیشرفته آمریکا بایستند و در نهایت ایالات متحده مجبور شد دست از جنگ بردارد ولی هیچوقت دست از تهدید کره بر نداشت.


امروز آقای بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن یک تویت داشت که بنده هم به صورت تصادفی تصمیم داشتم در همان راستا مقاله بنویسم، به هر حال یک جا هم ایشان رو دست ما زد.

 
ایالات متحده بحث مذاکره و توافق را با کره و دیگر کشورها مطرح کرده و می کند اما هیچ وقت به تعهدات خود در این توافقات عمل نمی کند و فقط از طرف مقابل توقع دارد به تعهدات خود عمل کند، نمونه آن هم توافق هسته ای با ایران می باشد.


اگر ایالات متحده کشوری بود که شرافتمندانه به قول و وعده وعید های خود عمل می کرد قطعا بسیاری از کشورها امیدوار می شدند که توافق نامه ای به قول آقای روحانی برد برد را با آمریکا به امضا برسانند ودر نهایت هر دو طرف به منافع و خواسته های خود برسند اما همانگونه که جهان می تواند در مورد توافق هسته ای به وضوح مشاهده کند ایالات متحده به هیچ یک، به جرئت می توان گفت به هیچ یک، از تعهدات خود در توافق برجام یا دیگر توافقات بین المللی عمل نکرده و بر عکس سیاست های خصمانه سابق خود بر علیه ایران را پیش گرفته.


با این شرایط کشورها همه می دانند که تنها راه مقابله با این رفتار ایالات متحده ایجاد نوعی توازن قدرت در مقابل آن است، هر چند ممکن است این توازن قدرت آنگونه که می بایست نباشد اما به هر حال هدف هیچ کدام از این کشورها نیز حمله به ایالات متحده که آنور اقیانوس است نیست بلکه هدف این است که اگر ایالات متحده تصمیم بگیرد وارد ماجراجویی شود وبه آنها حمله کند متوجه باشد که هزینه ماجراجویی برایش سنگین تمام خواهد شد.


همانگونه که کره‌ای ها پس از جنگ کره متوجه شدند که باید سلاح بازدارنده خود را تولید کنند ایرانی ها هم پس از جنگ با عراق به این نتیجه رسیدند و امروزه بخوبی می دانند تنها همین سلاح بازدارنده و اقتدار نیروهای مسلح آن است که ثبات و امنیت را برای مملکت به ارمغان می آورد و سایه جنگ را از سر مملکت دور می کند و توافق با جهان را فقط به این دلیل امضا می کند تا به جهان ثابت کند خواستار صلح است اما طرف مقابل صلح طلب نیست.


به همین دلیل هم هست که ایران هیچوقت برنامه موشکی و تولید تسلیحات دفاعی خود را متوقف نمی کند و نخواهند کرد چون همانگونه که کره ای ها می دانند اگر تسلیحات هسته ای و موشک های آنها نبود آمریکایی ها لحظه ای برای حمله به کره دریغ نمی کردند ایرانی ها هم بخوبی می دانند متوقف کردن برنامه دفاعی خود یعنی حمله ایالات متحده و همپیمانانش به ایران.

نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : خبرگزاری روسی: اقتدار نظامی ایران سایه جنگ را دور کرده است،
لینک های مرتبط :


انتقاد سردار فدوی از تغییر پرچم کشتی‌های نفتکش ایران

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر این که هیچ کس در دنیا جرات چپ نگاه کردن به کشتی‌های ایرانی را ندارد گفت: ۹۷ فروند شناور سپاه به صورت ۲۴ ساعته در خلیج فارس و تنگه هرمز حضور دارند.

سردار فدوی انتقاد سردار فدوی از تغییر پرچم کشتی‌های نفتکش ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0%

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر این که هیچ کس در دنیا جرات چپ نگاه کردن به کشتی‌های ایرانی را ندارد گفت: ۹۷ فروند شناور سپاه به صورت ۲۴ ساعته در خلیج فارس و تنگه هرمز حضور دارند.
 

 

سردار علی فدوی در مراسم روز جهانی دریانوردان با تاکید بر این که دریا نقشی دارد که همه مردم ما از آن منتفع می‌شوند اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و شهدای 8 سال دفاع مقدس امروز دریانوردان ایرانی در امنیت‌ترین وضعی که می‌توان تصور کرد برای تردد قرار دارند.
 

 

وی با تاکید بر این که هیچ کس در دنیا جرات این که به کشتی‌های ما چپ نگاه کند را ندارد، افزود: کوچکترین تعرض به کشتی‌های ایرانی خطر بسیار بزرگی را برای آنها به دنبال خواهد داشت.
 

 

سردار فدوی با تاکید بر این که سازمان بنادر و دریانوردی با قدرت می‌تواند اعمال حاکمیت ملی در دریا را انجام دهد تاکید کرد: 97 فروند شناور سپاه 24 ساعته در خلیج فارس و تنگه هرمز در دریا حضور دارند علاوه بر این تعداد بسیار زیادی هم شناور نیروی دریایی ارتش در دریای عمان حضور دارند، به طوری که دریانوردان در تمام حوزه‌ها می‌توانند با اطمنان کامل فعالیت کنند.
 

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با انتقاد از تغییر پرچم شرکت ملی نفت‌کش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ما با تغییر پرچم کشتی‌های این دو شرکت مخالف بودیم اما این کار صورت گرفت و تعدادی از کشتی‌های ایران با پرچم کشورهای دیگر تردد می‌کردند، اگر تا الان پرچم این کشتی‌ها تغییر نکرده باید این کار را انجام دهند چرا که اگر این کشتی‌ها پرچم ایران را داشته باشند می‌توانند در امنیت فعالیت کنند.
 

 

وی یادآور شد: زمین‌های بسیار حاصل‌خیزی در جنوب کشور داریم، علاوه بر این در جنوب کشور منابع انرژی نفت و محل تجارت نقل و انتقالات است، اما مشخص نیست چرا در برنامه‌های مختلف توسعه حد و حدود و شأن منطقه جنوب کشور رعایت نمی‌شود.

 

نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : انتقاد سردار فدوی از تغییر پرچم کشتی‌های نفتکش ایران،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 12 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
مطالب اخیر
موضوعات
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سفیران سلسله الذهب نیشابور

شکوه سرخ

هیئت رزمندگان اسلام نیشابور

موسسه قرآنی سلسله الذهب خراسان رضوی

شهدای گمنام نیشابور

مجمع حامیان ولایت نیشابور

 شاهدان سلسله الذهب نیشابور .شهدای مسجدجامع نیشابور

شهیداندرود

یاران عاشق . شهدای ینگجه سرولایت نیشابور

مدرسه عشق

شهدای اصناف وبازار یاران سلسله الذهب

سفیران نبی اکرم شهدای شهرک بهداری وفرهنگیان نیشابور

شهدای فدیشه نیشابور

شهدای بار

شهیدان خروین ( فرستادگان رضا )

ستارگان خاک باغشن

شهدای خرمبک

سردار شهید نورعلی شوشتری

سردار شهید عبدالحسین برونسی

سردار شهید محمد جواد مهدیان پور

سردار شهید علی دشتی

سردار شهید علی اکبر بشنیجی

سردار شهید محمد علی قدمیاری

سردار شهید کریم اندرابی

سردار شهید حسین دهنوی

سردار شهید محمد حصاری

سردار شهید عباس یوسفی

سردار شهید احمدرضا رحمتی

سردار شهید سید احمد عابدی

سردار شهید سید قاسم موسوی

سردار شهید ابراهیم رودیان

سردار شهید محسن قاضی

سردار شهید عباس خواجه بچه

سردار شهید محمد ابراهیم دامنجانی

سردار شهید سید محمود حسینی ادیب

سردار شهید محمد علی فخریان

سردار شهید همتی

سردار شهید عباسعلی دهنوی

سردار شهید علی اصغر اسدی

سردار شهید علی صادقی

سردار شهید غلامرضا باخدا

سردار شهید رمضانعلی پیرانی

سردار شهید ابوالفضل غفورزاده

سردار شهید حسن فیوجی مقدم

سردار شهید قربانعلی سرچاهی

سردارشهید سیداسماعیل حسینی ثانی

سردار شهید محمد صادق قدسی

سردار شهید احمد ترشیزی

سردار شهید مصطفی مشکیان

  امیر خلبان شهید عزیز الله جعفری

www.rovzane.com
سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات