سفیران سلسله الذهب نیشابور
کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی. بشروطها و انا من شروطها.
گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره «جنگ غزه و حامیان رژیم صهیونیستی»

کربلای غزه

  بیست و نهم دی ماه مصادف است با سالروز پیروزی مقاومت مردم غزه بر رژیم غاصب صهیونیستی در جریان جنگ ۲۲ روزه در سال ۱۳۸۷؛ رهبر انقلاب اسلامی، جهاد مردم غزه را عامل رسوایی «آمریکا و رژیم صهیونیست و حامیان آنان و سازمان ملل و منافقان امت اسلامی» دانسته و در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان سال ۹۴ با اشاره به جنایات علیه مردم غزه، درباره‌ی واکنش مزورانه‌ی آمریکایی‌ها فرمودند: «مأمور آمریکایی گفت من از جوانی با جنگ مخالف بودم... [وقتی‌] صدها کودک را در غزّه قطعه‌قطعه میکنند و صهیونیست‌ها با کمال قساوت و بی‌رحمی به زن و کودک و بچّه و بزرگ و پیر و جوان رحم نمیکنند، اینها حتّی اخم هم نمیکنند! ... بارها آمریکایی‌ها -رؤسای بزرگشان- اظهار کردند که اسرائیل حقّ دفاع از خودش را دارد. یعنی ملّت فلسطین حقّ دفاع ندارد.»نوع مطلب : مناسبت ها، رهبـــــــــــــــــــــرم سید علی، 
برچسب ها : کربلای غزه، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره «جنگ غزه و حامیان رژیم صهیونیستی»،
لینک های مرتبط :


رهبر انقلاب اسلامی درگذشت دکتر علی شریعتمداری را تسلیت گفتند


http://www.leader.ir/media/album/original/46460_904.jpg

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت دانشمند مکرم دکتر علی شریعتمداری را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

درگذشت دانشمند مکرّم جناب آقای دکتر علی شریعتمداری رحمةالله علیه را که سالها در خدمت تحقیق و تألیف در زمینه‌ی علم و تربیت، عمر گرامی را صرف کرده و از اعضاء دیرین و ثابت شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند، به خاندان و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای آن فقید مسألت می‌نمایم.

سیّد علی خامنه‌ای
۲۶/ دی ماه/ ۱۳۹۵


نوع مطلب : خبر، رهبـــــــــــــــــــــرم سید علی، 
برچسب ها : رهبر انقلاب اسلامی درگذشت دکتر علی شریعتمداری را تسلیت گفتند،
لینک های مرتبط :


ترور‌؛ پایان شاگردی در مکتب درس شهید چمران +عکس
همسر شهید در روایت شهادت همسرش گفت: علی توسط گروهک‌های تروریستی که لباس شهرداری به تن داشتند و زمین حفر می‌کردند، مورد سوء قصد قرار گرفت.

به گزارش سفیران سلسته الذهب، مادر همسرم برایم روایت می‌کرد: علی قبل از انقلاب در پخش اعلامیه‌های امام (ره) و تظاهرات چندین بار زخمی شد. هرگز در پی یافتن مقام و منصب نبود؛ بلکه در پی آن بود که دین خدا و نائب بر حقش امام زمان (عج) را یاری دهد. همیشه استرس داشتم که دستگیر شود. برای حفظ جانش درب خانه را قفل می‌کردم که از خانه خارج نشود؛ اما از دیوار به کوچه می‌پرید.

 

این سخنان نشان از روحیه انقلابی در شهید «علی ولی پور» دارد. به مناسبت سالروز شهادت این شهید بزرگوار راهی منزل شهید شدیم تا با همسر و فرزندش به گفت و گو بنشینیم. آزاده تنها فرزند شهید که هرگز پدرش را ندیده است با سینی چای به استقبال ما می‌آید و می‌گوید: «برای نخستین بار است که در خصوص خصوصیات اخلاقی و فعالیت های پدرم مصاحبه می کنیم. تا پیش از برگزاری مراسم ازدواجم هیچ کدام از دوستان و اطرافیانم نمی‌دانستند که من فرزند شهید هستم.»

 

از همسر شهید که پس از شهادت علی ازدواج نکرده و تمام عمر خود را صرف تربیت و رشد تنها یادگاری شهید کرده است، درخواست کردیم که کمی از شخصیت شهید برایمان بگوید. وی می‌گوید: «علی روحیه انقلابی خود را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز حفظ کرد. مربی بوکس و جزو نخستین افرادی بود که به عضویت سپاه پاسداران درآمد. آشنایی‌اش با دکتر چمران باب جدیدی را در زندگی‌اش گشود.

 

ترور‌؛ پایان شاگردی در کلاس درس دکتر چمران

با آغاز غائله کردستان، همراه با دکتر چمران راهی کردستان شد. روز به روز علاقه وی نسبت به امام (ره) و نیز دکتر چمران یار امام (ره) بیشتر می‌شد و از هر فرصتی برای دیدار با امام (ره) کوتاهی نمی‌کرد. فعالیت‌هایش را با دکتر چمران تا آغاز جنگ تحمیلی ادامه داد.

 

علی و دوستانش هم دوش دکتر چمران راهی جبهه شدند و برای مقابله با دشمن، شروع به تشکیل گروه جنگ های نامنظم کردند.»

 

همسر شهید برای دقایقی سکوت کرده و گوی در ذهن به گذشته سفر می‌کند. سکوت را می‌شکند و ادامه می‌دهد: «همسرم چندین مرتبه مجروحیت سطحی و عمیقی داشت. در یکی از عملیات‌ها، بر اثر خمپاره به پا مجروح شد و مدتی در بیمارستان اهواز بستری بود. پس از بهبودی مجدد به جبهه بازگشت.

 

 

در حماسه فتح سوسنگرد، دکتر چمران و علی از ناحیه پا مجروح و در بیمارستان تهران بستری شدند. علی از ناحیه انگشتان دست چپ جراحت عمیقی دیده بود تا آنجایی که تا پایان حیاتش، انگشتان حس نداشتند. با بهبودی نسبی دوباره به جبهه بازگشت؛ اما پس از مدتی دکترچمران به علی گفت که باید دستت را عمل کنی. از آنجایی که علی برای سخنان شهید چمران احترام ویژه ای قائل بود، به تهران آمد و انگشتانش را عمل کرد. مدتی را در بیمارستان بستر بود. در دوران نقاهت نیز کلاس اسلحه شناسی در مسجد برپا می‌کرد.

 

پس از مدتی که در تهران بود، دکتر به وی اطلاع داد که عازم جبهه است. علی تصمیم همراهی با دکتر را داشت که موفق نشد. شبی علی خواب شهید چمران را دید؛ که وی در عالم خواب گفته بود: «ولی پور! همه به جبهه آمدند به جز تو.» سه روز بعد از دیدن این خواب؛ ساکش را جمع کرد تا بعد از نماز صبح راهی جبهه شود. پس از اقامه نماز از خانه خارج شد، اما چند ساعت بعد برگشت و گفت که دکتر چمران به شهادت رسیده است. از شهادت دکتر چمران بسیار ناراحت بود اما هنوز پیام اخلاق و رفتار وی را در ذهن داشت. از این رو فعالیت‌هایش را ادامه داد. سه ماهه باردار بودم که علی در 20 دی ماه 60 به قصد شرکت در جلسه‌ای در ساختمان مجلس شورای اسلامی از خانه خارج شد. علی توسط گروهک های تروریستی که لباس شهرداری به تن داشتند و زمین را حفر می‌کردند، مورد سوء قصد قرار گرفت. علی در سن 23 سالگی در خیابان سهروردی به دست منافقین به شهادت رسید.»

 

از قدیم می‌گویند خاک سرد است، اما گذشت 35 سال از شهادت مرد خانه، همسر و دخترش بغض کرده و اشک در چشمانشان حلقه می‌زند. همسر شهید سخنانش را اینگونه به پایان می‌رساند: «چند ماه بعد از شهادت همسرم به خوابم آمد. در عالم خواب علی را در خانه‌ای زیبا دیدم. از وی خواستم تا درب اتاق را باز کند و من هم وارد شوم. مانع از ورودم شد و گفت: «این خانه برای من و شماست؛ اما زمانش فرا نرسیده است که وارد اتاق شوی. هر زمانی که وقتش رسید، به استقبالت می‌آیم.»

 

آزاده دختر شهید رشته کلام را به دست می‌گیرد و می‌گوید: «شش ماه پس از شهادت پدرم به دنیا آمد. با باقی فرزندان شهدا متفاوت هستم؛ زیرا پدرم را ندیده و از تعاریف مادر و اطرافیان تصور ذهنی از پدرم ساخته ام. هر بار که با مشکل روبرو می‌شوم، حضور پدرم را بیش از پیش کنارمان احساس می‌کنم. در دوران دبیرستان چند روز مدارس تعطیل بود، همکلاسی‌هایم به همراه خانواده به مسافرت می‌رفتند از آن جایی که ما نمی‌توانستیم به مسافرت برویم، دلم گرفت. همان شب خواب دیدم که با یک پیکان به همراه پدر به مسافرت رفته‌ایم.»نوع مطلب : شهدا شرمنده ایم، 
برچسب ها : ترور‌؛ پایان شاگردی در مکتب درس شهید چمران +عکس، شهدا شرمنده ایم،
لینک های مرتبط :


روایتی از شهادت فرمانده گردان لشکر 17 در عملیات کربلای 5؛
از توسل به حضرت زهرا(س) تا شهادت با گلوله توپ در شهادت بی بی/ قول می دهم این قبر برایم بزرگ هم باشد
شهید حاج احمد کریمی فرمانده شهید گردان حضرت معصومه(س) از لشکر 17 در عملیات کربلای پنج است که همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) بر اثر اصابت گلوله توپ، پیکر مطهرش قطعه قطعه شد.

به گزارشسفیران سلسته الذهب، لشکر 17 امام علی بن ابی طالب(ع) به سبب وجود فرمانده رشیدی چون سردار سرلشکر شهید مهدی زین الدین و پس از شهادت وی، سایر فرماندهان و رزمندگان شجاع، از یگان های خط شکن دوران دفاع مقدس بود و در عملیات کربلای پنج با حضور مستقیم و غیر مستقیم 9 گردان از جمله گردان حضرت معصومه(س)، نقش آفرینی موثری داشت.

 

شهید حاج احمد کریمی، متولد اول فروردین 1340 در قم و فرمانده گردان حضرت معصومه(س)، از فرماندهانی بود که به سبب رشادت و روحیه معنوی و رزمی خاطراتی ماندگار در ذهن همرزمان خویش به جای گذارده است.

 

در خاطره ای که از این شهید بزرگوار نقل شده است، می خوانیم: کنار قبر آماده ای نشسته و عجیب به فکر فرو رفته بود. به او گفته شد: حاج احمد این قبر برای تو خیلی کوچک است. تو با این قد بلند توی این قبر جا نمی گیری. به فکر یک قبر دیگر باش. حاج احمد در جواب گفت: "من به شما قول می دهم که این قبر برای من بزرگ هم باشد. همیشه می گفت: شهادت تنها با یک تیر و ترکش که شهادت نیست. آدم باید مثل امام حسین (ع) شهید شود تا شرمنده آقا نشود. من دوست دارم روز قیامت اگر قرار شد مرا به امام حسین(ع) معرفی کنند قطعات بدنم را روی پارچه ای قراردهند و بگویند این احمد کریمی است."

 

شهید کریمی به همه رزمندگان گردان بخصوص سادات احترام و علاقه خاصی نشان می داد، نسبت به مسائل غیراخلاقی در جامعه حساسیت عجیبی داشت و به سادگی از کنار آن نمی‌گذشت. به بچه ها توصیه می‌کرد: همه شما مسئولیت دارید در مقابل هر منکری ایستادگى کنید.

 

بعد از عملیات کربلای چهار حال و روز خوبی نداشت. شب عملیات کربلای پنج با شهادت حضرت فاطمه(س) مصادف شده بود. حاجی توی سنگر فرماندهی نشسته بود. در آن اوضاع و احوال که همه در تب و تاب عملیات بودند سراغ مدّاح را گرفت. راضی اش کرده بود تا برایش روضه حضرت زهرا(س) بخواند. مدّاح می خواند و حاجی گریه می کرد. همان شب بی بی شهادتش را امضا کرد. صبح روز 24 دی سال 65 برای سرکشی به خط آمده بود که گلوله توپ (یاخمپاره ای) کنارش زمین خورد و بدنش قطعه قطعه شد، قطعات پیکرش را در کیسه کوچکی جمع کردند و در قبر کوچکی دفنش کردند.

 

بیش از 105 نفر از رزمندگان لشکر 17 امام علی بن ابی طالب(ع) از جمله فرمانده شهید جواد عابدی و ...در عملیات کربلای پنج به شهادت رسیدند که حاج احمد کریمی، سیداحمد نیازخانی، سید خلیل موسوی، سید مصطفی میرجعفری، سید مرتضی امامی، سید عبدالله مروج، جواد شریفی، ابوالقاسم لله، محمد تقی کاظمی، علیرضا امامی، امرالله کاووسی، مهدی شیخی، عباس زرگری، سعید صیرفی نژاد، محمدنبی شمس، علیرضا طباخ زاده، مهدی امینی، بشیر اکبریان، ابوالفضل ولی، محسن ولی، مهدی گل محمدی، رحمت الله خراسانی، ولی الله، زمانی، علی آزادفلاح، احمد بیطرفان، محمد شاهینی، محمد خادمی و محمد جواد مثنوی، 28 شهید مربوط به گردان حضرت معصومه(س) می باشند.نوع مطلب : شهدا شرمنده ایم، 
برچسب ها : روایتی از شهادت فرمانده گردان لشکر 17 در عملیات کربلای 5،
لینک های مرتبط :


حالت متواضعانه سردار سلیمانی در پیشگاه امام رضا(ع) +عکس

سردار سلیمانی در مراسم غبارروبی ضریح حرم مطهر امام رضا(ع) حضور یافت.

سردار سلیمانی حالت متواضعانه سردار سلیمانی در پیشگاه امام رضا(ع) +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
75% 25%

به گزارشسفیران سلسته الذهب، ضریح حرم مطهر امام رضا(ع) در مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی و امام جمعه مشهد و جمعی از علما و مسئولان، غبارروبی و عطرافشانی شد.

 

در تصویر زیر سردار قاسم سلیمانی را در این مراسم مشاهده می‌کنید.

 

 

نوع مطلب : عکس، 
برچسب ها : حالت متواضعانه سردار سلیمانی در پیشگاه امام رضا(ع) +عکس،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
مطالب اخیر
موضوعات
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سفیران سلسله الذهب نیشابور

شکوه سرخ

هیئت رزمندگان اسلام نیشابور

موسسه قرآنی سلسله الذهب خراسان رضوی

شهدای گمنام نیشابور

مجمع حامیان ولایت نیشابور

 شاهدان سلسله الذهب نیشابور .شهدای مسجدجامع نیشابور

شهیداندرود

یاران عاشق . شهدای ینگجه سرولایت نیشابور

مدرسه عشق

شهدای اصناف وبازار یاران سلسله الذهب

سفیران نبی اکرم شهدای شهرک بهداری وفرهنگیان نیشابور

شهدای فدیشه نیشابور

شهدای بار

شهیدان خروین ( فرستادگان رضا )

ستارگان خاک باغشن

شهدای خرمبک

سردار شهید نورعلی شوشتری

سردار شهید عبدالحسین برونسی

سردار شهید محمد جواد مهدیان پور

سردار شهید علی دشتی

سردار شهید علی اکبر بشنیجی

سردار شهید محمد علی قدمیاری

سردار شهید کریم اندرابی

سردار شهید حسین دهنوی

سردار شهید محمد حصاری

سردار شهید عباس یوسفی

سردار شهید احمدرضا رحمتی

سردار شهید سید احمد عابدی

سردار شهید سید قاسم موسوی

سردار شهید ابراهیم رودیان

سردار شهید محسن قاضی

سردار شهید عباس خواجه بچه

سردار شهید محمد ابراهیم دامنجانی

سردار شهید سید محمود حسینی ادیب

سردار شهید محمد علی فخریان

سردار شهید همتی

سردار شهید عباسعلی دهنوی

سردار شهید علی اصغر اسدی

سردار شهید علی صادقی

سردار شهید غلامرضا باخدا

سردار شهید رمضانعلی پیرانی

سردار شهید ابوالفضل غفورزاده

سردار شهید حسن فیوجی مقدم

سردار شهید قربانعلی سرچاهی

سردارشهید سیداسماعیل حسینی ثانی

سردار شهید محمد صادق قدسی

سردار شهید احمد ترشیزی

سردار شهید مصطفی مشکیان

  امیر خلبان شهید عزیز الله جعفری

www.rovzane.com
سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات